Forum www.goodangel.fora.pl Strona Główna www.goodangel.fora.pl
Forum, gdzie mogą spotkać się młodzi ludzie i porozmawiać dosłownie o wszystkim... Nastawione na nieprzeciętność uczestników ;)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sekretne przesłanie opowieści o Arce Noego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.goodangel.fora.pl Strona Główna -> Chrześcijaństwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zjadam_glodne_dzieci
AdministratorDołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 425
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szydłowiec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 4:49, 28 Gru 2009    Temat postu: Sekretne przesłanie opowieści o Arce Noego

Jak zapewnie wiecie albo i nie wiecie, opowieść o Noem i jego Arce jest nadzwyczaj podobna do sumeryjskiej opowieści o Utnapisztimie. Podobieństw jest tak wiele, że nie ma większego sensu bronić oryginalności opowieści o Noem. Najprawdopodobniej treść tej opowieści jest żywcem ukradziona od Sumerów. Nie oznacza to, że Noe nie był prawdziwą postacią, ale raczej to, że nie zostawił po sobie żadnych źródeł pisanych i prawdopodobnie autorzy Tory wstawili fikcyjną opowieść, aby przynajmniej o Noem wspomnieć.

Czy fikcyjność tej opowieści sprawia, że jest ona nam zbędna? Oczywiście nie. Ale gdzie szukać w niej prawdziwej wartości? Otóż okazuje się, że w opowieści o Noem zawarto niezwykle istotną wiadomość dla każego, kto chce móc czytać przepowiednie biblijne. W opowieści o Noem znajduje się bowiem ukryta definicja roku biblijnego. Tej definicji nie ma w żadnym rzekomym oryginale opowieści o powodzi, a sama definicja jest tak spójna z całą Biblią, że nie ma wątpliwości, że pochodzi z zaufanego źródła.

Spójrzmy na odpowiednie ustępy:
Rdz 7,11-12 napisał:
W roku sześćsetnym życia Noego, w drugim miesiącu roku, siedemnastego dnia miesiąca, w tym właśnie dniu trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty nieba; przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy padał deszcz na ziemię.

Rdz 7,24 napisał:
A wody stale się podnosiły na ziemi przez sto pięćdziesiąt dni

Rdz 8,3-4 napisał:
Wody ustępowały z ziemi powoli, lecz nieustannie, i po upływie stu pięćdziesięciu dni się obniżyły. Miesiąca siódmego, siedemnastego dnia miesiąca arka osiadła na górach Ararat.

Co tutaj widzimy? Powódź zaczyna się 17 dnia drugiego miesiąća i kończy 17 dnia siódmego miesiąca. Minęło więc 5 miesięcy. Te pięć miesięcy jest okreśłonych jako 150 dni. Ile więc dni ma miesiąc? Dokładnie 30. I to pozwala wyznaczyć używany w przepowiedniach rok biblijny, czyli okres 360 dni.

Z roku i miesięcy biblijnych korzysta m.in. Apokalipsa:
Ap 11,2-3 napisał:
Dziedziniec zewnętrzny Świątyni pomiń zupełnie i nie mierz go,
bo został dany poganom,
i będą deptać Miasto Święte czterdzieści dwa miesiące.
Dwom moim Świadkom dam władzę,
a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni».

Licząc wedle obecnego kalendarza nigdy byśmy do tego nie doszli, ale przyjmując rachubę biblijną, w której miesiąc ma dokładnie 30 dni, otrzymujemy że 42 miesiące to właśnie 1260 dni.

Swoją drogą, w liście Jakuba mamy małą wskazówkę kim może być jeden z owych dwóch świadków. Eliasz zdaje się mieć doświadczenie w działaniu przez okres 1260 dni:
Jk 5, 17 napisał:
Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy.

A ile to jest 3 lata i 6 miesięcy? 1260 dni wedle rachuby roku biblijnego.

Zauważmy też, że Apokalipsa opowiada o Niewiaście, która ucieka przed Smokiem:
Ap 12,6 napisał:
A Niewiasta zbiegła na pustynię,
gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga,
aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni

Ap 12,14 napisał:
I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego,
by na pustynię leciała na swoje miejsce,
gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu,
z dala od Węża

Czas + czasy + połowa czasu to formuła, która pojawia się w Biblii kilkakrotnie. Czas to rok biblijny, a formuła wygląda w rzeczywistości tak: rok + dwa lata + pół roku. Jak wiemy, jest to 3,5 roku czyli... 1260 dni. Zupełna zgodność. Smile

No i teraz dochodzimy do kwestii dlaczego opowieść o Noem jest taka istotna. Jest to jedyne miejsce w starym testamencie w tak oczywisty sposób określające rok biblijny. Chrześcijanie mając Nowy Testament mogli wywnioskować rok biblijny z Apokalipsy, ale Żydzi musieli się go doczytać w Księdze Rodzaju.

A po co komu tak naprawdę ten rok biblijny? Aby rozwikłać zagadkę proroctwa 70 tygodni proroka Daniela. Zagadkę, która podobno jednoznacznie wskazuje dzień wjazdu do Jerozolimy Mesjasza-Króla. Ale o tym napiszę innym razem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zjadam_glodne_dzieci dnia Wto 7:06, 29 Gru 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elar-Kun
Nowiutki niezużytyDołączył: 01 Lis 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 1:11, 06 Gru 2010    Temat postu:

Nie wiem od czego zacząć moją wypowiedź jako, że temat mnie zszokował.

Cytat:
Najprawdopodobniej treść tej opowieści jest żywcem ukradziona od Sumerów.


A nie zastanawiałeś się, że może być właśnie na odwrót? Skoro Pismo Święte jest natchnione od samego Boga to jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby musiał on czynić plagiaty z ułomnych pogańskich bajek.

Cytat:
Nie oznacza to, że Noe nie był prawdziwą postacią, ale raczej to, że nie zostawił po sobie żadnych źródeł pisanych i prawdopodobnie autorzy Tory wstawili fikcyjną opowieść, aby przynajmniej o Noem wspomnieć.


Jak wyżej; skoro miałoby być ta "opowieść" plagiatem to czy stworzenie świata też jest plagiatem, stworzenie człowieka, albo wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu? Dość niebezpieczne myśli tutaj zawarłeś.


Co do dalszej treści artykułu nie mówię nie, ale sensem opisanej historii Noego i wydarzeń w jego życiu jest to, że

ks. Rodzaju 6,11-12
11 Ziemia została skażona w oczach Boga*. 12 Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie,

Tym samym żeby ocalić ludzi i inne stworzenia Boskie od skażenia, Noemu Bóg nakazał zgromadzić "czyste" zwierzęta i samego siebie z rodziną na arce i przeczekać potop, aby potem zaludnić oczyszczoną Ziemię.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zjadam_glodne_dzieci
AdministratorDołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 425
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szydłowiec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:05, 06 Gru 2010    Temat postu:

Elar-Kun, na dzień dzisiejszy moje poglądy na kwestię tego kto od kogo brał: Żydzi od Sumerow, czy Sumerzy od Żydów, są dużo jaśniejsze. Opierając się na odkryciach archeolologów jestem gotów zaryzykować bardzo odważne stwierdzenie: nikt nie kradł od nikogo, albowiem religia Sumerów może być pierwotnym kultem Jedynego Boga. Oczywiście, w tym momencie kazdy kto się orientuje w religii Sumerów może powiedzieć, że jestem głupcem, ale zanim taka osoba to powie, to powinna poszukać informacji na temat prac profesora Simo Parpoli na temat Asyryjskiego Świętego Drzewa albo skontaktować się z badaczami antycznych języków oraz kultur, którzy wskażą na zdumiewające podobieństwo między tajemną żydowską mistyką a mistyką sumeryjsko-babilońską. Nie wspominając już o tym, że Abraham pochodził z Ur, Nimrod pochodził z narodów babilońsko-sumeryjskich czy też tego, że jeden z mesjaszy (Cyrus) wyznawał Marduka. To tylko takie najbardziej powierzchowne rzeczy - a jest tego dużo więcej. Sumeryjski politeizm to wynik zatrzymania przez kastę kapłańską wiedzy o Jedynym dla siebie - coś, co wiemy, że działo się też w Egipcie i za ujawnienie czego faraon Echnaton srogo zapłacił.

Cytat:
czy stworzenie świata też jest plagiatem

Podobno tak.

Cytat:
wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu

Wyprowadzenie Izraeliztów z Egiptu nie jest plagiatem, ale też nie wydaje się być faktem historycznym. Podobnie jak istnienie Dawida, Salomona, jego egipskiej żony i jego super-potężnego-królewstwa, egipska niewola. Tutaj jest bardzo dużo problemów.

Warto wziąć pod uwagę, że trend, aby traktować Bibilę jako źródło prawdy historycznej rozumianej w ściśle naukowy sposób pojawił się dopiero w okolicach XVIII i XIX wieku. Wiele rzeczy okazało się prawdą, ale wiele nie - lub też wciąż czekamy na potwierdzenie.

Cytat:
Tym samym żeby ocalić ludzi i inne stworzenia Boskie od skażenia, Noemu Bóg nakazał zgromadzić "czyste" zwierzęta i samego siebie z rodziną na arce i przeczekać potop, aby potem zaludnić oczyszczoną Ziemię.

Zgadzam się z tym, ze historia o Noem ma swoją własną wartość na powierzchni, ale tez wskazuję na to, co w niej ukryte. Takie ukrywanie ma swoją własną nazwę: nazywa się steganografią.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elar-Kun
Nowiutki niezużytyDołączył: 01 Lis 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 2:13, 07 Gru 2010    Temat postu:

Cytat:
nikt nie kradł od nikogo, albowiem religia Sumerów może być pierwotnym kultem Jedynego Boga. Oczywiście, w tym momencie kazdy kto się orientuje w religii Sumerów może powiedzieć, że jestem głupcem, ale zanim taka osoba to powie, to powinna poszukać informacji na temat prac profesora Simo Parpoli na temat Asyryjskiego Świętego Drzewa albo skontaktować się z badaczami antycznych języków oraz kultur, którzy wskażą na zdumiewające podobieństwo między tajemną żydowską mistyką a mistyką sumeryjsko-babilońską. Nie wspominając już o tym, że Abraham pochodził z Ur, Nimrod pochodził z narodów babilońsko-sumeryjskich czy też tego, że jeden z mesjaszy (Cyrus) wyznawał Marduka.


To jest możliwe, ale w wiemu innych kulturach i ich mitologiach spotykamy nierzadko podobne do (pozwolę sobie napisać) wydarzeń opisanych w Biblii:

- Odyn- główny bóg panteonu nordyckiego przybił się włócznią do drzewa życia wisiał nieżywy przez kilka dni po czym ożył i uzyskał dzięki temu runy(magia runów)

-Ozyrys który po wskrzeszeniu otrzymuje zwierzchnictwo nad światem umarłych (bóg śmierci i odrodzonego życia, Wielki Sędzia zmarłych)

- w wielu kulturach, w zachowanych znaleziskach przewija się wąż czy smok, np. w chinach (smok) był uważany za symbol cesarstwa, smoki i węże są uważane w opowieściach, legendach jako złe, złośliwe stworzenia
(np. smoki porywające królewny Very Happy)

tu nie muszę wspomnieć o roli węża w upadku pierwszej pary ludzkiej i smoka w przyszłych czasach(Apokalipsa)Jest tegoznacznie więcej jak chociażby przykład który podałeś.

Zastanawiałem się już dawniej nad tym jako że nigdy nie dawało mi to spokoju.
Skoro wierzymy, że Pismo Święte pochodzi od Boga (natchnienie) to dlaczego Bóg miałby np. plagiatować ludzkie opowieści skoro[u] istniejąc przed wszelkim stworzeniem był wszystkiego świadkiem, a tym bardziej skoro wszystko stworzył i wpływa na losy świata[/u] (na władców np. Cyrusa, Nabuchodonozora i innych, wydarzenia historyczne).

Wygląda to dosyć podejrzanie jak dla mnie, a trzeba wziąć także pod uwagę na istotny fakt.

Jedynie Bóg-Jahwe przekazał ludziom informacje, (Biblia), wszelkie inne mitologie legendy istniały od początku jako opowieści przekazywane ustnie- to jest ulegające znacznym modyfikacjom aniżeli te mające miejsce z Pismem Świętym.

Cytat:
Cytat:
czy stworzenie świata też jest plagiatem


Podobno tak.
A jakiś dowód ? Very Happy Ja uważam że nie-świat regulowany przez wszystkie prawa (grawitacji, dynamiki, przewodnictw energii, ciepła i wieeeeeeeelu innych) nie mógł sam z siebie wyewoluować (przypominam że od opublikowania teoria ewolucji jest w dalszym ciągu TEORIĄ) wg mnie logicznym jest, że został stworzony.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu


Wyprowadzenie Izraeliztów z Egiptu nie jest plagiatem, ale też nie wydaje się być faktem historycznym. Podobnie jak istnienie Dawida, Salomona, jego egipskiej żony i jego super-potężnego-królewstwa, egipska niewola. Tutaj jest bardzo dużo problemów.

Warto wziąć pod uwagę, że trend, aby traktować Bibilę jako źródło prawdy historycznej rozumianej w ściśle naukowy sposób pojawił się dopiero w okolicach XVIII i XIX wieku. Wiele rzeczy okazało się prawdą, ale wiele nie - lub też wciąż czekamy na potwierdzenie.
.

Faktycznie kłopoty są, ale skoro wiele okazało się prawdą, lub też wciąż czekamy na potwierdzenie to możemy się spodziewać, że reszta też okaże się prawdą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elar-Kun
Nowiutki niezużytyDołączył: 01 Lis 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:38, 08 Gru 2010    Temat postu:

Tutaj ciekawy filmik a propo wyjścia Izraelitów z Egiptu

http://www.youtube.com/watch?v=zEvzzDTfA9U

a tu odnośnie arki noego

http://www.youtube.com/watch?v=p0eWPEEcolc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YG0abHGRCR4&feature=related

Nie można powiedzieć na tym etapie że to na pewno są wartościowe i zgodne odkrycia co do wydarzeń biblijnych, ale myślę że warto się temu przyjrzeć ( no cóż na stworzenie świata nie będziemy dowodu póki sam Jahwe nam to okaże przy końcu świata).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.goodangel.fora.pl Strona Główna -> Chrześcijaństwo Wszystkie czasy w strefie GMT + 6 Godzin
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin